Biuro prasowe

Data Science i Big Data Analytics: branża, w której brakuje ekspertów

W Polsce rośnie zainteresowanie Data Science. Na rynku brakuje ekspertów rozumiejących dane i potrafiących wyciągać z nich wiedzę.

Hexcode Partnerem drugiej edycji JOIN! The Database Conference

Join! Conference - po raz drugi! 6-8.03.2017, Kinoteka, Warszawa.

Eksperci w jednym miejscu: Kalen Delaney, Klaus Aschenbrenner, Alberto Ferrari, Chris Testa-O’Neill, Margarita Naumova, Maciej Pilecki, Uwe Ricken, Rob Girard, Chris Adkin.

Hexcode Partnerem wydarzenia!

Hexcode wspiera SQLSaturday! Zapamiętaj: 01.10.2016, Kraków

SQLSaturday - pierwsza w Polsce konferencja poświęcona rozwiązaniom Data Platform Microsoft.
Uwe Ricken, Neil Hambly i Denis Reznik w Polsce już w październiku!

Hexcode zaprasza: JOIN! The Database Conference

Dobre wydarzenie w Warszawie! Hexcode Partnerem!
Join! Conference - SQL Server w świetnym gronie. 5 prelegentów z prestiżowym tytułem Microsoft Certified Master (MCM). Kalen Delaney, Allan Hirt, Chris Adkin, Jennifer McCown, Sean McCown, Uwe Ricken - już 9-11.05.2016 Warszawie.

Hexcode partnerem SQLDay!

Wspieramy wiedzę! SQLDay 2016 już w maju - Hexcode i Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników SQL Server (PLSSUG) zapraszają do Wrocławia!

Zarezerwuj swój czas na Dig IT Workshops! Już w styczniu 2016!

Dig IT Workshops to seria intensywnych warsztatów technicznych poświęconych bezpieczeństwu infrastruktury IT. To wydarzenie dla tych, którzy od konferencji oczekują czegoś więcej, niż tylko spotkania. Czysta wiedza - zero sesji sponsorowanych.

Coraz więcej zagrożeń dla systemów IT w firmach. Największe ryzyko stwarzają jednak pracownicy

Posłuchaj rozmowy z Paulą Januszkiewicz, autorką warsztatu 360° Penetration Testing Course prowadzonego dla Hexcode.

Cached Credentials i Pass-The-Hash: Rozkład na czynniki pierwsze – Useful Hacking Series na żywo!

Hexcode i Paula Januszkiewicz zapraszają na spotkanie w ramach cyklu Useful Hacking Series. Atrakcją wydarzenia będą dwa wykłady, które poprowadzą Enterprise Security MVP: Paula Januszkiewicz i Grzegorz Tworek.

Paula Januszkiewicz gościem specjalnym spotkania Bezpieczny kierunek rozwoju infrastruktury IT w Microsoft Polska

20 lutego 2015 gościem specjalnym organizowanego przez Microsoft spotkania dla dyrektorów IT będzie Paula Januszkiewicz, ekspert Hexcode i CQURE w obszarze bezpieczeństwa IT.

Memory Remains, czyli techniki wykonywania dumpów i analizy pamięci - Whisky Break z Paulą Januszkiewicz, Enterprise Security MVP

Hexcode i Paula Januszkiewicz zapraszają na spotkanie w ramach cyklu Useful Hacking Series. Atrakcją spotkania będzie wykład Pauli Januszkiewicz, Enterprise Security MVP: Memory Remains, czyli techniki wykonywania dumpów i analizy pamięci.

Maciej Pilecki - ekspert MS SQL Server w Hexcode

Maciej Pilecki, ceniony w Polsce i za granicą ekspert MS SQL Server, podjął współpracę z Hexcode. W październiku 2014 poprowadzi 3-dniowy intensywny warsztat Masterclass: Advanced SQL Server Performance Tuning - SQL Server 2012/2014 przeznaczony dla doświadczonych administratorów i developerów baz danych.

Z Hexcode w świat

Z Anetą Gawęcką-Malec, założycielką działającej od 2 lat firmy szkoleniowej Hexcode rozmawiamy o początkach jej pracy w branży IT, pomyśle na własną firmę oraz wizji rozwoju biznesu, którą konsekwentnie realizuje.

Useful Hacking Series na żywo! Whisky Break z Paulą Januszkiewicz, Enterprise Security MVP

Hexcode i Paula Januszkiewicz zapraszają na spotkanie „Useful Hacking Series”, które odbędzie się 30 czerwca o 17:30 w GoldenFloor Plaza w Warszawie. Atrakcją wydarzenia będzie prelekcja Pauli Januszkiewicz „Pass-the-Hash – zapobieganie i skala działania”, po której rozpocznie się degustacja whisky single malt dobranej specjalnie na to spotkanie przez pasjonatów whisky z serwisu Whisky My Wife.

Sławomir Paszek: Potrzeby grupy są najważniejsze

O tym, jak wyglądały początki jego pracy w branży IT, jakie preferuje sposoby przekazywania wiedzy na swoich warsztatach oraz jakie widzi wyzwania w szkoleniu innych rozmawiamy ze Sławomirem Paszkiem, certyfikowanym specjalistą i trenerem baz danych Oracle, który nawiązał współpracę z Hexcode.

Sławomir Paszek, ekspert baz danych Oracle, współpracuje z Hexcode

Hexcode współpracuje ze Sławomirem Paszkiem, certyfikowanym specjalistą z obszaru baz danych Oracle. Do jego zadań należy przygotowywanie i prowadzenie warsztatów SQL dla analityków, testerów i użytkowników końcowych oraz szkoleń optymalizacyjnych skierowanych do zaawansowanych użytkowników baz danych Oracle.

Hexcode oferuje specjalistyczne szkolenia IT w Hiszpanii, Argentynie i Kolumbii

Hexcode podejmuje współpracę z Edgarem Gomezem, specjalistą w obszarze bezpieczeństwa i budowania relacji z klientami. Jego zadaniem jest wsparcie sprzedaży zaawansowanych szkoleń IT dla klientów w Hiszpanii, Argentynie i Kolumbii.

„Useful Hacking Series” – seria poradników Pauli Januszkiewicz dla specjalistów IT

Specjaliści IT mogą skorzystać z cyklu bezpłatnych dwudziestu krótkich poradników „Useful Hacking Series” przygotowanych przez Paulę Januszkiewicz, eksperta bezpieczeństwa. Materiały zawierają zestaw użytecznych wskazówek związanych z zabezpieczaniem i stosowanymi przez hackerów trickami wykorzystywanymi do łamania zabezpieczeń systemów informatycznych.

Hakerzy nie śpią, dlatego warto wiedzieć więcej

Ataki hakerów przybierają na sile, a straty wynikające z ich działalności są coraz wyższe. Potwierdzają to przykłady zarówno ze świata, jak i z polskiego rynku. Ostatnie badania wskazują na niską świadomość zagrożeń infrastruktury IT wśród najsłabszego ogniwa - użytkowników. Niska świadomość przekłada się na wyższe ryzyko ataku ze strony hakerów, dlatego administratorzy są zmuszeni do stałego uaktualniania swojej wiedzy na temat sposobów zabezpieczeń systemów i metod działania hakerów.

Hexcode wyłącznym partnerem CQURE Academy w Polsce

Hexcode posiada w Polsce status wyłącznego partnera CQURE Academy, realizującej program edukacyjny Security Expert 2.0. Mentorem programu jest Paula Januszkiewicz, ekspert bezpieczeństwa IT. Program prężnie działa na całym świecie, najbliższe szkolenia odbędą się w kwietniu – w Pradze oraz w czerwcu – w Warszawie!

Hexcode współpracuje ze stowarzyszeniem ISSA Polska

W ramach współpracy z ISSA Polska (Information Systems Security Association), Hexcode przyznaje specjalne zniżki na szkolenie otwarte CQ Academy. Warsztaty prowadzone przez Paulę Januszkiewicz, wybitnego międzynarodowego eksperta security, odbędą się w kwietniu w Pradze oraz w czerwcu w Warszawie.

Paula Januszkiewicz gościem programu „Po Prostu” w TVP1

11 lutego 2014 jednym z gości Tomasza Sekielskiego w programie „Po Prostu” była Paula Januszkiewicz, ekspert Hexcode i Cqure w obszarze bezpieczeństwa IT. Program można obejrzeć bezpłatnie w serwisie VOD TVP.

Jakie są najbardziej pożądane umiejętności IT w Polsce?

Raport Computerworld Forecast 2014 pokazuje, że 32% firm w Stanach Zjednoczonych planuje zwiększenie zatrudnienia w obszarze IT. Mimo, że opracowanie Computerworld dotyczy rynku amerykańskiego, warto przyjrzeć się, jakie umiejętności są najbardziej oczekiwane przez pracodawców i spróbować wyciągnąć wnioski dla polskiego rynku pracy.

Hexcode kontra „pożeracze czasu”

Hexcode wprowadza usługę „Optymalizacja pracy z aplikacjami biznesowymi Microsoft” polegającą na profesjonalnym doradztwie w obszarze najefektywniejszego wykorzystania aplikacji IT. W ramach tej usługi trener odwiedza firmę i kompletuje informacje na temat sposobów wykorzystania aplikacji Microsoft Office przez pracowników.

Paula Januszkiewicz wśród prelegentów Microsoft Technology Summit 2013

Paula Januszkiewicz, która we wrześniu poprowadzi dla Hexcode intensywne warsztaty z IIS 8 (Advanced Internet Information Services Management), jest jednym z najważniejszych prelegentów na prestiżowej konferencji Microsoft Technology Summit 2013. Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 października br. w warszawskim Centrum EXPO XXI.

Rośnie zainteresowanie firm aplikacjami dedykowanymi

Według raportu „Dziesięć mitów i prawd rynku software’owego w roku 2013” firmy badawczej Forrester Research aplikacje dedykowane, tworzone w oparciu o oczekiwania określonego klienta będą odpowiadać 25,8% tegorocznych wydatków firm na oprogramowanie.

Hexcode dostarcza dedykowane aplikacje internetowe w technologii Microsoft .NET

Firma Hexcode rozszerza ofertę o dedykowane aplikacje internetowe tworzone w technologii Microsoft .NET. Dostosowane do potrzeb Klienta aplikacje Hexcode wpierają pracę działów HR. Technologia Microsoft .NET gwarantuje stabilność pracy systemu, jego bezpieczeństwo, możliwość rozbudowy oraz prostą integrację z innymi systemami informatycznymi, z których korzysta firma.

Hexcode o sytuacji na rynku szkoleń IT w Polsce

O aktualnej sytuacji na rynku szkoleń IT w Polsce mówi Aneta Gawęcka-Malec, Manager ds. Szkoleń w firmie Hexcode.

6 przykazań świadomego administratora systemów IT

Rozwój nowych technologii często uwydatnia problemy z bezpieczeństwem infrastruktury IT. Każdy administrator musi być świadomy zagrożeń, jakie mogą wystąpić w środowisku IT. Zapoznaj się z mini-poradnikiem przygotowanym przez Paulę Januszkiewicz, eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury IT, która we wrześniu poprowadzi dla Hexcode intensywny warsztat z IIS 8 /Advanced Internet Information Services Management/.

Hexcode i techniki przetrwania w (nie)bezpiecznym świecie IT

Firma szkoleniowa Hexcode nawiązała współpracę z Paulą Januszkiewicz, wybitnym ekspertem o międzynarodowym autorytecie w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury IT. Trener poprowadzi cykl szkoleń Hexcode poświęconych bezpieczeństwu w sieciach informatycznych. To edukacyjna propozycja dla administratorów, którzy chcą zminimalizować ryzyko występowania ataków hackerów oraz strat, jakie z nich wynikają.

Kompetentny trener IT ma dyplomy i otwartą głowę

Rozmowa z Anetą Gawęcką-Malec, Manager Szkoleń IT w specjalizującej się w szkoleniach informatycznych firmie Hexcode.

Ominął Cię wywiad z Paulą Januszkiewicz w „Czwórce”? Nic straconego! Posłuchaj rozmowy online!

W piątek 5 lipca 2013 roku Paula Januszkiewicz, światowej klasy ekspert od spraw bezpieczeństwa była gościem Kuby Marcinowicza w programie „Czwarty Wymiar” w Polskim Radiu „Czwórka”. We wrześniu 2013 Paula specjalnie dla Hexcode poprowadzi pierwszy w Polsce autorski warsztat Advanced Internet Information Services Management (IIS 8).

Włącz „CZWÓRKĘ”! W piątek rozmowa z Paulą Januszkiewicz o bezpieczeństwie systemów IT

Już w piątek, 5 lipca 2013 roku, po godz. 17:00, usłyszycie rozmowę z Paulą Januszkiewicz – ekspertem ds. bezpieczeństwa infrastruktury IT, autorką warsztatu Advanced Internet Information Services Management (IIS 8) prowadzonego dla Hexcode. Paula wystąpi 5 lipca 2013 po 17.00 na antenie Polskiego Radia „CZWÓRKA” w programie „Czwarty Wymiar” Kuby Marcinowicza.

Hexcode przygotuje lubelskie firmy z sektora IT do egzaminu na certyfikat CompTIA A+

Firma Hexcode podpisała kolejną umowę na realizację szkoleń w ramach projektu "Certyfikowany Menedżer IT” prowadzonego przez EuroCompass Sp. z o. o. Trenerzy Hexcode poprowadzą autorskie szkolenia przygotowujące do egzaminu na certyfikat CompTIA A+. Udział w szkoleniach wezmą udział przedsiębiorstwa MŚP z sektora IT z województwa lubelskiego, a sesje szkoleniowe będą odbywać się w czerwcu w Lublinie.

Świadomość zagrożeń zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury IT

Rozmowa z Paulą Januszkiewicz, ekspertem zagadnień związanych z bezpieczeństwem komputerowym, która we wrześniu 2013 poprowadzi dla Hexcode intensywny warsztat z IIS 8 /Advanced Internet Information Services Management/.

Hexcode szkoli firmy z sektora MŚP w województwie lubelskim

Firma Hexcode podpisała umowę na realizację autoryzowanych szkoleń i egzaminów z tematyki SUSE LINUX w ramach projektu "Certyfikowany Menedżer IT” prowadzonego przez firmę EuroCompass Sp. z o. o. Szkolenia realizowane w projekcie mają na celu wzmocnienie konkurencyjności, potencjału rozwojowego, podniesienie kwalifikacji a także zwiększenie wiedzy z zakresu zarządzania zasobami IT oraz programowania i obsługi systemów IT.

Materiały szkoleniowe Hexcode inne niż wszystkie

Trenerzy firmy szkoleniowej Hexcode przygotowali autorskie materiały szkoleniowe dla uczestników szkoleń z obsługi programów Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint. Podręczniki zostały przygotowane przez autoryzowanych trenerów Microsoft z wieloletnim doświadczeniem i znajomością aplikacji na poziomie eksperckim. W ten sposób powstała baza wiedzy, która jest wytyczną zarówno dla trenerów jak i osób szkolonych. Dzięki wdrożeniu standaryzowanego programu uczestnicy szkoleń Hexcode kończą kurs z równym poziomem wiedzy.

© 2012 HEXCODE All Rights Reserved