Hexcode przygotuje lubelskie firmy z sektora IT do egzaminu na certyfikat CompTIA A+

Firma Hexcode podpisała kolejną umowę na realizację szkoleń w ramach projektu "Certyfikowany Menedżer IT” prowadzonego przez EuroCompass Sp. z o. o. Trenerzy Hexcode poprowadzą autorskie szkolenia przygotowujące do egzaminu na certyfikat CompTIA A+. Udział w szkoleniach wezmą udział przedsiębiorstwa MŚP z sektora IT z województwa lubelskiego, a sesje szkoleniowe będą odbywać się w czerwcu w Lublinie.

Computing Technology Industry Association (CompTIA) to międzynarodowe stowarzyszenie non-profit zrzeszające ok. 4 tys. członków i partnerów biznesowych, którymi są głównie przedsiębiorstwa z sektora technologii informatycznych. Organizacja jest wiodącym dostawcą neutralnych i niezależnych certyfikatów IT, które są wymagane np. w stosunku do osób, które chcą pracować jako technicy dla firm  Intel, Compaq, IBM, Novell, Microsoft, Lotus czy Cisco. Certyfikat CompTIA A+, o który ubiegać się będą lubelskie przedsiębiorstwa jest uznawany np. przez amerykański Departament Obrony.

Certyfikacja CompTIA to przede wszystkim możliwość zdobycia potwierdzenia wiedzy na międzynarodowym poziomie. Certyfikaty są honorowane m.in. we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Uzyskanie certyfikatu CompTIA podnosi prestiż i pozwala wyróżnić się na rynku pracy. Proces przygotowania do egzaminu pozwala specjaliście IT rozwinąć swoje kompetencje i zawodowe kwalifikacje. Pracownik posiadający certyfikat CompTIA buduje swoją wiarygodność w miejscu pracy i zwiększa swoje szanse na  znalezienie zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Tematyka szkoleń organizowanych wspólnie z firmą EuroCompass Sp. z o.o. obejmuje podstawy technologii CompTIA A+. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy przystąpią do egzaminu w Centrum Egzaminacyjnym Pearson VUE.

Certyfikowany Menedżer IT

 "To już kolejny projekt szkoleniowy, jaki realizujemy w Lublinie wspólnie z firmą EuroCompass. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wpływać na zwiększenie poziomu kompetencji pracowników w lubelskich firmach działających w sektorze IT. To niezwykle ważne dla profesjonalistów zajmujących się na co dzień nowoczesnymi technologiami, aby systematycznie weryfikować swoje umiejętności i kompetencje. Ze strony Hexcode gwarantujemy najwyższą jakość szkoleń, profesjonalne podejście i atmosferę sprzyjającą przyswajaniu wiedzy." - powiedziała Aneta Gawęcka-Malec, Manager ds. Szkoleń w firmie Hexcode.

Szkolenia w ramach projektu "Certyfikowany Menedżer IT" realizowane są w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki (Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw).

Logotypy

© 2012 HEXCODE All Rights Reserved