Hexcode wyłącznym partnerem CQURE Academy w Polsce

Hexcode posiada w Polsce status wyłącznego partnera CQURE Academy, realizującej program edukacyjny Security Expert 2.0. Mentorem programu jest Paula Januszkiewicz, ekspert bezpieczeństwa IT. Program prężnie działa na całym świecie, najbliższe szkolenia odbędą się w kwietniu – w Pradze oraz w czerwcu – w Warszawie!

CQURE Academy to program edukacyjny, który umożliwia certyfikację kompetencji specjalistów w obszarze bezpieczeństwa IT. Warsztaty przeznaczone są dla inżynierów IT posiadających co najmniej 6-letnie doświadczenie zawodowe przy pracy w produkcyjnym środowisku IT.

Akademia składa się z 4 ścieżek edukacyjnych odpowiadających różnym profilom zawodowym specjalistów IT: Security, Infrastructure, Developer oraz Web Technologies. Dwie pierwsze ścieżki obejmują 4 poziomy zaawansowania prowadzące do uzyskania, zależnie od wybranej opcji, tytułu Certified Security Specialist (CSSP), Certified Security Administrator (CSAD), Certified Security Engineer (CSEN), Certified Security Architect (CSAR). Pozostałe ścieżki składają się z 3 poziomów (CSSP, CSAD i CSAR).  Specjaliści, którzy w CQURE Academy uzyskają stopień Architect, po odbyciu 2 dodatkowych warsztatów mogą otrzymać stopień Certified Infrastructure Security Master.

Aneta Gawęcka -Malec _Hexcode

Jesteśmy dumni z tego, że mamy możliwość promować CQURE Academy w Polsce i na świecie. Te warsztaty zdecydowanie przewyższają poziomem dostępne na rynku szkolenia techniczne, a dodatkowo mają jedną niewątpliwą zaletę: nie tylko są przygotowane przez ekspertów, ale także przez nich prowadzone. Zaplanowane w najbliższych miesiącach warsztaty w Czechach i w Warszawie poprowadzi Paula Januszkiewicz, mentorka CQURE Academy. Wartością dodaną jej szkoleń jest jej imponująca międzynarodowa praktyka w obszarze bezpieczeństwa, zarówno w organizacjach rządowych, jak i firmach prywatnych, czy korporacjach. - powiedziała Aneta Gawęcka-Malec, Menedżer Szkoleń w Hexcode.

Najbliższe dwa szkolenia w ramach CQURE Academy odbędą się w kwietniu w Pradze. Poprowadzi je Paula Januszkiewicz. Pierwsze ze szkoleń - Hardening & Securing Windows Infrastructure, będzie dotyczyć rozwiązywania problemów z infrastrukturą, zrozumienia wewnętrznych mechanizmów bezpieczeństwa systemów oraz wdrożenie rozwiązań lub ustawień podwyższających poziom bezpieczeństwa infrastruktury.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, a potem rozmowy z ludźmi - to jest coś, co w sposób nieoceniony buduje nasze doświadczenie. Proszę przygotować się dokładnie na taki zestaw. Zależy mi na tym, aby każdy, kto opuszcza mój warsztat wiedział, w jaki sposób wykorzystać uzyskaną wiedzę w praktyce - na koniec tylko to się liczy. Koniec, kropka. - powiedziała Paula Januszkiewicz, ekspert bezpieczeństwa IT.

Szkolenie 360° Penetration Testing Course (10-11.04.2014, Praga) to intensywny warsztat opracowany na podstawie testów penetracyjnych oraz wiedzy ekspertów dotyczącej bezpieczeństwa na polach biznesowym oraz informatycznym. Oprócz standardowych aktywności technicznych związanych z uzyskiwaniem nieautoryzowanego dostępu do systemu, przedstawione będą scenariusze ataków z wybranych projektów CQURE. Uczestnicy będą mogli przećwiczyć techniki wykorzystywane w projektach. Jako, ze każdy projekt testów penetracyjnych powinien być dobrze zorganizowany przedstawione zostaną również zasady organizacji takich projektów.

 

Paula Januszkiewicz_Hexcode

Działalność hackera skupia się w większości przypadków wokół słabych punktów w infrastrukturze. Dlatego świadomy inżynier, projektując nowe rozwiązania lub modyfikując istniejące, stawia nie tylko na ich użyteczność i funkcjonalność. Pamięta również o ryzykach i zagrożeniach, nowych i starych podatnościach i problemach konfiguracyjnych. Uczestnicy moich warsztatów nauczą się, jak przewidywać zachowania hackerów i zabezpieczyć infrastrukturę przed potencjalnym atakiem. Security Expert 2.0 to fachowiec, który potrafi współpracować na rzecz bezpieczeństwa IT z działami odpowiedzialnymi za biznes. - dodaje Paula Januszkiewicz.

Kolejna edycja szkoleń odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Paula Januszkiewicz poprowadzi szkolenia Hardening & Securing Windows Infrastructure (9-11.06.2014) i 360° Penetration Testing Course (12-13.06.2014). Uczestnicy, którzy do końca marca zapiszą na warsztaty w Warszawie, skorzystają z 20% zniżki. Specjalne warunki cenowe otrzymają również członkowie ISSA Polska.

 

CQURE Academy to program szkoleniowy skierowany do administratorów IT, administratorów sieci, architektów infrastruktury, specjalistów ds. bezpieczeństwa IT, inżynierów systemowych, specjalistów IT, konsultantów ds. bezpieczeństwa infrastruktury IT, programistów aplikacji, pentesterów.

 

Learning _path _Hexcode

 

© 2012 HEXCODE All Rights Reserved