Memory Remains, czyli techniki wykonywania dumpów i analizy pamięci - Whisky Break z Paulą Januszkiewicz, Enterprise Security MVP

Hexcode i Paula Januszkiewicz zapraszają na spotkanie w ramach cyklu Useful Hacking Series. Atrakcją spotkania będzie wykład Pauli Januszkiewicz, Enterprise Security MVP: Memory Remains, czyli techniki wykonywania dumpów i analizy pamięci.

 

 

2014-06-30 18.04.37 003_12k

Spotkanie odbędzie się odbędzie się 21 października o godzinie 17:30 w GoldenFloor Plaza w Warszawie. Po prelekcji odbędzie się degustacja whisky single malt dobranej specjalnie na to spotkanie przez pasjonatów z serwisu Whisky My Wife.

 

W czasie godzinnej sesji Paula Januszkiewicz opowie o tym, jak wykonywać i analizować zrzuty pamięci systemu operacyjnego. Techniki wykorzystane w czasie sesji są niezwykle przydatne we wczesnej fazie rozpoznawania malware. Omówione zostaną aspekty zawartości pamięci oraz sposoby wyszukiwania wybranych informacji. Lekka, lecz bardzo techniczna forma sesji będzie idealnym wprowadzeniem do degustacji whisky.

 

W maju firma Hexcode uruchomiła serię krótkich, adresowanych do administratorów IT, artykułów z cyklu Useful Hacking Series. Autorka porad, Paula Januszkiewicz, na tematy swoich artykułów wybrała między innymi: hacking, zabezpieczenia, monitoring, troubleshooting i tracing. Celem Pauli jest podniesienie poziomu świadomości w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury IT. Materiały wzbudzają duże zainteresowanie i trafiają do licznej grupy odbiorców.

 

2014-06-30 19.24.30 017_12k

"Do udziału w spotkaniu z Paulą Januszkiewicz zapraszamy dotychczasowych odbiorców artykułów Useful Hacking Series oraz wszystkich specjalistów IT zainteresowanych obszarem bezpieczeństwa infrastruktury. Wskazówki, których udzieli Paula, nie są banalne i oczywiste. Porady Pauli są efektem wielu lat pracy, badań i znajomości wielu narzędzi. Whisky Break z Paulą to również wyjątkowa okazja, aby spotkać ciekawych ludzi zajmujących się bezpieczeństwem infrastruktury i nawiązać kontakty w przyjemnej atmosferze." -powiedziała Aneta Gawęcka-Malec, Manager Szkoleń w Hexcode.

 

Po zakończeniu prelekcji Pauli Januszkiewicz, autorzy serwisu Whisky My Wife poprowadzą część nieformalną, Whisky Break, której uczestnicy dowiedzą się, jak i gdzie powstaje najlepsza whisky single malt. Goście będą mogli degustować 6 różnorodnych whisky, posłuchają opowieści o ich pochodzeniu, historii i produkcji.

 

 

Liczba wolnych miejsc na spotkaniu Memory Remains, czyli techniki wykonywania dumpów i analizy pamięci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zarejestruj się

© 2012 HEXCODE All Rights Reserved