Data Science od podstaw

Cena standardowa: 4500 PLN netto
3 dni
X 2018, Warszawa


Terminarz szkoleń

termincena(PLN/osoba)
03-10-2018 do 05-10-2018Warszawa - 4500 PLN netto


Hexcode _Łukasz Grala _BI Data Analytics Bazy Danych

O trenerze

Łukasz Grala

Łukasz zajmuje się danymi od ponad 22 lat. Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Data Platform. Architekt TIDK - Data Scientist as a Service, autor i trener warsztatów eksperckich w Hexcode, wykładowca akademicki. Naukowo związany z Wydziałem informatyki Politechniki (tematyka eksploracji danych i uczenia maszynowego). Zawodowo zajmuje się tworzeniem wielu rozwiązań z zakresu Business Intelligence, Big Data Analytics, IoT oraz uczenia maszynowego. Wśród jego klientów znajdują się największe firmy, banki i instytucje Polskie, oraz międzynarodowe korporacje. Posiada szereg certyfikatów specjalistycznych.

Prelegent na licznych konferencjach w kraju i na świecie, m.in. Microsoft Technology Summit, SQLDay, SQLDay Lite, Expertsummit, AnalyticsConf, TimeForSharePoint, C2C, Developer Codecamp, Azure Bootcamp. Lider w stowarzyszenia Data Community Poland, a także członek zarządu Polskiego Towarzystwa Informatycznego - oddział Wielkopolski.

Posiada liczne certyfikaty, w tym wszystkie z baz danych, SQL Server 2005/2008/2008R2/2012/2014 i Business Intelligence. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polish SQL Server User Group PLSSUG. Lider w oddziale poznańskim PLSSUG.
Certyfikaty: MCT, MCSE, MCSA, MCITP, MCSA, MCP, MTA.

 

O warsztacie

Ilość posiadanych przez organizacje danych jest z każdym dniem coraz większa. Nie wystarczają już analizy diagnostyczna i opisowa, aby zbudować przewagę rynkową. Firmy potrzebują zaawansowanej analityki, stawiającej na modele statystyczne, elementy sztucznej inteligencji, a w szczególności na uczenie maszynowe. Do dyspozycji mamy coraz więcej modeli i frameworków, gotowych do zastosowania w naszych aplikacjach, arkuszach kalkulacyjnych czy też rozwiązaniach klasy Business Intelligence.

Szkolenie przybliży Ci najpopularniejsze obecnie języki w świecie zaawansowanej analizy danych: język R i Python w zastosowaniach analizy statystycznej, budowania modeli uczenia maszynowego, jak również procesu przygotowania i czyszczenia danych tak niezbędnego w całym procesie zaawansowanej analizy. Zobacz praktyczne przykłady użycia! Sprawdź, jak wygląda cykl tworzenia, wdrażania i monitorowania modeli danych. Zobacz, jak wygląda ich użycie w dużej organizacji i sprawdź ich integrację np. z SQL Server, serwerami Spark i sprawdź użycie gotowych serwisów w chmurze.

 

 

Moduł 1. Wprowadzenie do Data Science, zaawansowanej analityki, uczenia maszynowego i elementów sztucznej inteligencji

Moduł 2. Cykl życia modeli analitycznych

Moduł 3. Wprowadzenie do języków Python i R

Moduł 4. Microsoft Azure Machine Learning i Cognitive Framework

Moduł 5. Narzędzia i rozwiązania

Moduł 6. Przygotowanie danych do analizy

Moduł 7. Analiza statystyczna danych

Moduł 8. Przykłady budowy i oceny modeli

  • Regresja
  • Klasyfikacja i grupowanie
  • Szeregi czasowe
  • Wykrywanie nadużyć i anomalii
  • Analiza tekstu i sentymentu
  • Sekwencje i wzorce częste

Moduł 9. Wdrożenie modeli w dużej organizacji

 

Potrzebujesz szkolenia zamkniętego? Skontaktuj się z nami!

Formularz zgłoszeniowy

Zamawiający

Adres rejestracyjny

Dane osoby kontaktowej

Adres korespondencyjny (jeśli inny niż rejestracyjny)

Osoba uprawniona do decyzji finansowych

Uczestnicy szkolenia

© 2012 HEXCODE All Rights Reserved